Prečo de Sade?

Považujem za dôležité objasniť , prečo som si vybrala práve názov de sade, nakoľko sa ma to mnohí moji kamaráti s prekvapením pýtajú. Nie je v tom samozrejme žiadne spojenie s praktikami, ktoré vďaka tomuto francúzskemu markízovi uzreli svetlo sveta. Ale... Zopár detailov tu sedí. Prírodné mydlo v podobe, ktorá dnes zažíva vlastnú renesaciu, vzniklo približne v dobe kedy markíz de sade žil a rovnako aj v tej istej krajine, vo francúzku. Určite ste sa už v nejakej súvislosti dočítali o tradičnom marseilskom mydle. Dodnes ho ako základ odporúčajú v knižkách na domácu výrobu vlastných bylinkových mydiel. A potom....

Markíz de Sade je postava dodnes opradená mýtom a tajomstvom, rovnako ako čarodejnice ktoré v tomto období upaľovali a ktoré dnes, z pohľadu vyspelej civilizácie, omnoho tolerantnejšej k individualite jedincov, boli pravdepodobne iba bylinkárkami, silno spätými s prírodou a v niektorých prípadoch obdarenými liečiteľskými schopnosťami. V mojich očiach zvláštna sila esenciálnych olejov, ktoré sa do prírodných mydiel pridávajú, má v sebe rovnaký opar mystiky a kúzla. Okrem toho , markíz de sade bol šľachtic, evokuje to luxus a prírodné mydlá dnes svojou kvalitou medzi bežnými syntetickými mydlami rozhodne luxusom sú.

A keďže kvapka éterického oleja vzniká často z niekoľkých kilogramov byliniek, aj jeho cena je vysoká. Za ďalšie, niektoré éterické oleje pôsobia ako afrodiziakum, tu je tiež nejaké spojenie s menom de sade opodstatnené. A nakoniec, de sade je agresívny názov, to uznávam, ale to je v dnešnom svete reklamy len pozitývne. Veľmi ma teší keď vyvolá tú otázku " prečo? ". To znamená že zaujal, nie?

 

Správa účtu
Radi Vám pomôžeme
Zavolajte nám na 0903 55 69 88
Copyright Desade 2010. Všetky práva vyhradené. Created by Soyamedia